Litwin Markas Beneta oraz Portugalczyk Carlos Miguel Quintais zostali nowymi piłkarzami Zagłębia Sosnowiec. Obaj podpisali 1,5-roczne kontrakty.

Nowymi piłkarzami sosnowieckiego klubu zostali Litwin Markas Beneta oraz Portugalczyk pochodzący z Kongo Carlos Miguel Quintais.

Markas Beneta ma 26 lat i urodził się w Kłajpedzie. Prawy obrońca podpisał z Zagłębiem 1,5-roczny kontrakt z opcją przedłużenia. – Bardzo się cieszę, że będę mógł pokazać swoje umiejętności w polskiej piłce. Chciałbym pomóc Zagłębiu w zdobyciu jak najwyższego miejsca w rozgrywkach pierwszej ligi – mówi Markas Beneta, który zagrał w obu spotkaniach sparingowych Zagłębia.

Beneta ma za sobą jeden występ w reprezentacji Litwy, 15 w kadrze U-21 i 6 w U-19. Ponadto zagrał w 7 spotkaniach kwalifikacyjnych do Ligi Europy. Ostatnio grał w estońskiej ekstraklasie w klubie JK Narva Trans. Z kolei na Litwie był graczem Żalgirisa Kowno, Atlantasa Kłajpeda, Żaligirisa Wilno i FC Kłajpeda.

Carlos Miguel Quintais nowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu
Carlos Miguel Quintais nowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Drugim nowym zawodnikiem Zagłębia został Carlos Miguel Quintais. 21-letni Portugalczyk pochodzący z Kongo związał się z sosnowieckim klubem 1,5 roczną umową z opcją jej przedłużenia.

Ten ofensywny pomocnik ma za sobą występy w reprezentacji U-23 Konga. Ostatnio zagrał w towarzyskim spotkaniu Konga z Marokiem. Carlos Miguel Quintais występował wcześniej w klubach belgijskich, m.in. w Berchem i RWDM Brussel.

– Po raz pierwszy będę występował w Polsce i zrobię wszystko, by pomóc Zagłębiu w osiągnięciu jak najlepszych wyników. Ciężką pracą postaram się przekonać do siebie trenera – przyznaje Carlos Miguel Quintais.

Markas Beneta i Carlos Miguel Quintais to pierwsze nabytki sosnowieckiego klubu w zimowym okienku transferowym. Przypomnijmy, że wiosną dla Zagłębia nie zagra już Stanislav Bilenkyi. Ukrainiec będzie występował w FK Ruch Lwów (lider I ligi ukraińskiej). Do nowych klubów wypożyczeni zostali: Michał Kieca (Skra Częstochowa), Błażej Radwanek (Garbarnia Kraków), a także Mateusz Bieniek i Carl Stewart (obaj Piast Żmigród). Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu dostał także Dawid Ryndak. Z kolei Kacper Radkowski przebywa na testach w Standard Liège.