Rusza kolejny odcinek przebudowy ulicy Ostrogóskiej w Sosnowcu. Od poniedziałku, 19 lipca, odcinek drogi od ronda Zagłębia Dąbrowskiego do nowego ronda przy ulicy Jagiellońskiej zostanie zamknięty.

W poniedziałkowy poranek, 19 lipca, zostanie zamknięty fragment ulicy Ostrogórskiej od ronda Zagłębia Dąbrowskiego do nowego ronda przy ulicy Jagiellońskiej.

Wyłączenie drogi związane jest z kolejnym etapem prac przy przebudowie ul. Ostrogórskiej. Drogowcy sfrezują istniejącą nawierzchnię, a następnie usuną obecną podbudowę drogi. W kolejnych etapach skupią się na budowie sieci wodno-kanalizacyjnej.

Zamknięcie ulicy Ostrogórskiej

– W czasie zamknięcia, które będzie obowiązywało przynajmniej do października, dojazd do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego będzie odbywał się przez ulicę Zegadłowicza, która w tym czasie będzie dwukierunkowa. Natomiast przejazd do Mysłowic będzie możliwy poprzez ulicę Jagiellońską – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Inwestycja obejmuje nie tylko budowę nowej jezdni ale również drogi rowerowej, chodników, doświetlonych przejść dla pieszych, w tym jednego z sygnalizacją przy przedszkolu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Szykują się duże zmiany na DK1 w Dąbrowie Górniczej