echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W dniach 16 – 18 września w Czeladzi zagości Festiwal Ave Maria. To już dwudziesta druga edycja, podczas, której magia muzyki klasycznej zachwyci uczestników i uniesie dusze do nieba.

Festiwal Ave Maria to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Zagłębiu Dąbrowskim. Jego celem jest upowszechnianie muzyki klasycznej oraz zapewnienie melomanom najwyższego poziomu muzycznego.

W czwartek, 16 września, w dostojnych wnętrzach kościoła św. Stanisława B.M., podczas corocznego Turnieju Tenorów im. Bogdana Paprockiego, zabrzmią wielkie głosy znakomitych solistów. Wystąpią: Łukasz Gaj, Łukasz Ratajczak i Adam Sobierajski. W programie są arie, uwertury operowe i pieśni neapolitańskie. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Koncert poprowadzi ks. Paweł Sobierajski.

W piątek, 17 września, w Kopalni Kultury odbędzie się koncert Trio ViolLadies. Na scenie zobaczymy Martę Bilińską-Pilch (skrzypce elektryczne), Monikę Kamińską (altówka elektryczna) i Paulinę Kostrzewską (harfa elektryczna). W programie: klasyka w nowoczesnych aranżacjach, hity muzyki filmowej, covery popularnej muzyki rozrywkowej oraz utwory z repertuaru Bond Quartet.

Ostatniego dnia festiwalowa publiczność przeniesie się na rynek Starego Miasta. Jako pierwsza wystąpi Magda Anioł, nazywana przez wielu ikoną polskiej muzyki chrześcijańskiej. Od niespełna 20 lat obecna na polskiej scenie CCM (Christian Contemporary Music – współczesna muzyka chrześcijańska).

Za Magdą nigdy nie stała żadna wielka wytwórnia, ani sponsor. Nie jest obecna w mainstream’owych mediach. A jednak zagrała setki koncertów, nagrała dziesięć płyt, odebrała wiele ważnych nagród i już kolejne pokolenie śpiewa jej piosenki.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Gwiazdą wieczoru będzie popularna grupa Enej, reprezentująca szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków.

PROGRAM XXII FESTIWALU AVE MARIA

 • 16 września – Kościół św. Stanisława B.M:
  19.00  Turniej Tenorów im. Paprockiego,
 • 17 września – Kopalnia Kultury:
  17.00  Trio ViolLadies,
 • 18 września – Rynek Starego Miasta:
  18.00  Magda Anioł,
  19.00  ENEJ.
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);