W czwartek, 29 listopada rozpocznie się trzydniowy Festiwal „Kiepura, Szpilman, Cygan – Chłopaki z Sosnowca”, który jest hołdem dla trzech wybitnych twórców z Sosnowca.

Już po raz kolejny Sosnowiec będzie organizatorem muzycznego przedsięwzięcia promującego twórczość Władysława Szpilmana, Jana Kiepury i Jacka Cygana. Muzyczna impreza ma wzmocnić wizerunek stolicy Zagłębia jako miejsca, w którym urodziło się trzech wybitnych twórców.

Trzydniowy Festiwal „Kiepura, Szpilman, Cygan – chłopaki z Sosnowca”, którego organizatorem jest Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu, to cykl imprez muzyczno-filmowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza.

Festiwal otworzy film „Kocham wszystkie kobiety”, którego reżyserem jest Carl Lamac. W głównej, podwójnej roli zagrał Jan Kiepura. Projekcję poprzedzi wprowadzenie do filmu Patrycji Paczyńskiej – Jasińskiej. Start o godz. 18:00.

Drugiego dnia zaplanowano koncert pt. „Dwaj panowie z Sosnowca W. Szpilman & J. Cygan”. Będzie to koncert Orkiestry Silesian Art Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha. W utworach Władysława Szpilmana i piosenkach Jacka Cygana zaprezentują się soliści: Igor Herbut, Wioletta Białk, Maria Meyer, Joanna Smajdor, Jarek Czarnecki, Jerzy Filar, Kamil Franczak, Andrzej Lichosyt oraz zespół wokalny Kiepurki.

Koncert finałowy zatytułowany „Brunetki, blondynki czyli przeboje Janka z Sosnowca” odbędzie się 1 grudnia o godz. 18:00. Na scenie wystąpi Warszawska Orkiestra Impressione (Ruben Silva – dyrygent, Milena Lange – sopran, Adam Sobierajski – tenor, Andrzej Krusiewicz – konferansjer).

Bilety na każdy dzień Festiwalu dostępne są online za pośrednictwem strony internetowej, w kasie biletowej Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury.

Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest po jednym podwójnym zaproszeniu na każdy dzień Festiwalu. Aby je zdobyć wystarczy tylko odpowiedzieć na poniższe pytanie:

Który utwór powyższego twórcy jest Twoim ulubionym?

Na odpowiedzi czekamy do 26 listopada, do godz. 10:00. Najciekawsze odpowiedzi z uzasadnieniem nagrodzimy zaproszeniami na Festiwal, które będą do odbioru w kasie Muzy.

Zwycięzców o wygranej poinformujemy telefonicznie. Swoje zgłoszenia przesyłajcie na adres konkurs@twojezaglebie.pl, a w tytule wpisujcie „Chłopaki z Sosnowca”.

Pamiętajcie o umieszczeniu w treści wiadomości swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Zgłoszenia bez tych informacji nie mogą wziąć udziału w konkursie.

Dołączcie również klauzulę o ochronie danych osobowych:

„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych.”