W poniedziałek w zagłębiowskich szkołach rozpoczęły się ferie zimowe. Na dzieci i młodzież spędzające je w Będzinie czeka wiele atrakcji.

Ośrodki sportowe oraz instytucje kultury przygotowały na czas ferii bogatą ofertę zajęć dla dzieci z całego Będzina. Wśród licznych propozycji kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych oraz sportowych z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Na dzieciaki czeka mnóstwo atrakcji: zabawy, dzięki którym mogą się czegoś nauczyć, poznać nowe miejsca i przeżyć niezapomniane przygody, a także zajęcia taneczne, plastyczne, literackie, szkółka pływania czy gry i zabawy na lodowisku – to wszystko będzie się działo w Będzinie w czasie zimowej przerwy w nauce.

W dwa kolejne czwartki ferii zimowych – 19 i 26 stycznia – Muzeum Zagłębia organzizuje, jak co roku, zajęcia w ramach Dni rodzinnych podczas których dzieci wraz z rodzicami mogą zwiedzić wystawy muzealne, biorąc udział w konkursach i warsztatach, dzięki którym poznają lokalną historię i ucząc się poprzez zabawę. Ponadto, przez cały okres ferii podziwiać będzie można wystawy czasowe.

Teatr Dzieci Zagłębia w okresie ferii zaprasza zarówno młodszych i starszych widzów na takie przedstawienia, jak: Niebieski Kot, Cicho, Bajka Zjajka czy Jaś i Małgosia.

Wszystkie filie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki przygotowały szereg ciekawych atrakcji. Dla najmłodszych mieszkańców miasta zaplanowano m.in. twórcze zajęcia, zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej, zajęcia plastyczne czy literackie. Ponadto w oddziale dla dzieci i młodzieży dostępny będzie kącik rozrywki: bezpieczna kawiarenka internetowa, gry edukacyjne, w tym na x-boxie gry i zabawy planszowe.

Także Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował atrakcyjną ofertę dla dzieci, które ferie zimowe spędzą w mieście. Z myślą o nich przygotowano warsztaty taneczne (popping/elektro, balet, dancehole czy breakdance), szkółkę pływacką, zajęcia karate, gry i zabawy na lodowisku, a także warsztaty cherleeaders. Ponadto, dla zainteresowanych, istnieje możliwość płatnego wyjazdu do Manufaktury Słodyczy w Żarkach oraz wyjazdów narciarskich do Szczyrku lub Korbielowa.

Aktywną formę spędzania ferii poleca także Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, który przygotował ferie na sportowo, w trakcie których odbędzie się turniej sumo i zawody strzeleckie, turniej piłki nożnej oraz gry i zabawy dla dzieci. Dodatkowo na dzieci czekają zajęcia organizowane w szkołach.

Młodzi mieszkańcy mogą także skorzystać z przygotowanej dla nich oferty przez Ośrodek Kultury. Instytucja ta przygotowała dla nich zarówno zajęcia ruchowe, jak i plastyczne. Dla miłośników zajęć artystycznych czekają zajęcia decoupage, zimowe wycinanki czy świece żelowe. Dla chcących spędzić aktywnie czas czekają zajęcia zumby. Dla relaksu Ośrodek Kultury proponuje bajki na dużym ekranie, układanie lego czy spotkania brydżowe.