W dwa kolejne czwartki ferii zimowych – 19 i 26 stycznia – Muzeum Zagłębia w Będzinie organizuje, jak co roku, zajęcia w ramach Dni rodzinnych podczas których zaplanowano mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

Są to zajęcia dla dzieci spędzających ten czas w mieście. Dzieci wraz z rodzicami mogą zwiedzić wystawy muzealne, biorąc udział w konkursach i warsztatach, dzięki którym poznają lokalną historię i ucząc się poprzez zabawę. Dla wielu z nich będzie to pierwsze spotkanie z etnografią, archeologią, pamiątkami historycznymi czy ogólnie zbiorami muzealnymi.

W pierwszy czwartek zorganizowane będzie „Spotkanie wokół szopki” czyli gra muzealna, której celem będzie przybliżenie wiedzy na temat tradycji tworzenia szopek krakowskich. Następnie uczestnicy będą mogli wziąć udział w zabawie „W poszukiwaniu eksponatu”, która łączy zwiedzanie zamku z konkursem dotyczącym zbiorów. Na koniec przygotowano aktywne zwiedzanie Podziemi Będzińskich połączone z zabawą muzealną.

Czy przed urzędami i w centrach handlowych powinny zostać wyznaczone specjalne miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

W kolejny czwartek, 26 stycznia odbędą się zajęcia „Kto i jak leczy zabytki w muzeum?” w oparciu o wystawę czasową „Sztuka konserwacji” na podstawie realizacji prac konserwatorskich Muzeum Zagłębia w Będzinie. Następnie uczestnicy wezmą udział w zajęciach warsztatowych w trakcie których wykonają szopki inspirowane szopką krakowską.

Dni rodzinne rozpoczynają się o godz. 10:00. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży, organizatorom zależy jednak na tym, aby uczestniczyły w nich również osoby dorosłe. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here