Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej szykuje się na kolejny weekend pełen atrakcji. W planach cykliczne warsztaty muzyczne dla dzieci oraz zajęcia jogi dla wszystkich.

Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej ma już za sobą otwarcie sezonu. W miniony weekend, mimo kapryśnej pogody, nie brakowało chętnych, którzy chcieli się spotkać z najbliższymi, dobrze zjeść i bawić się przy muzyce granej przez DJ-a.

Kulinarne święto w Fabryce Pełnej Życia potrwa przez cały tegoroczny sezon, bo w tym roku nie tylko przez weekend, ale też przez cały tydzień otwarte są punkty z jedzeniem, napojami i deserami.

Otwarcie sezonu w Fabryce Pełnej Życia – fot. Radosław Kaźmierczak

Muzyczne warsztaty w Fabryce Pełnej Życia

To dopiero początek atrakcji w ramach Fabryki Pełnej Wydarzeń. Już w najbliższy weekend rozpoczną się cykliczne warsztaty muzyczne dla dzieci oraz zajęcia jogi dla wszystkich, a w kolejnych tygodniach nie zabraknie także koncertów, targów i innych wydarzeń.

W sobotę, 5 czerwca, po raz pierwszy odbędą się bezpłatne warsztaty dla dzieci, które rozpoczynać się będą w każdą sobotę o godz. 10.30 przez czerwiec i cały okres wakacji. Warsztaty dla dzieci, organizowane przez salę zabaw BOHOmaz, zapewnią najmłodszym niebanalną rozrywkę, zabawę, edukację i dawkę ruchu.

Otwarcie sezonu w Fabryce Pełnej Życia – fot. Radosław Kaźmierczak

Warsztaty dla dzieci i zajęcia z jogi

– Sobotnie warsztaty dla dzieci rozpoczną się o godz.10.30. Odbędą się pod hasłem „EkoMuzykowanie”, a w ich trakcie nie zabraknie muzyki na żywo, wspólnego śpiewania, tańca i ćwiczeń rytmicznych. Do dyspozycji będą instrumenty perkusyjne i kolorowe rekwizyty. Tematem kolejnych czerwcowych zajęć będzie sensoplastyka, joga i zagadnienia przyrodnicze – mówi Adam Pawlicki z Fabryki Pełnej Życia

Od najbliższej niedzieli, 6 czerwca, podobnie jak w zeszłym roku, co tydzień w Fabryce Pełnej Życia gościć będzie joga. Będą to godzinne, otwarte sesje, w których uczestniczyć mogą wszyscy zainteresowani tą formą aktywności. Początek o godz. 10.00. – Zajęcia jogi, prowadzone przez instruktorów ChataJogi, pomogą m.in. rozciągnąć mięśnie, wzmocnić stawy, wyciszyć się i zrelaksować – dodaje Adam Pawlicki.

Zajęcia dla dzieci, jak i joga, odbywać będą się na dworze. W przypadku niepogody, zostaną przeniesione do budynku dawnego warsztatu. Fabryka Pełna Życia znajduje się w Dąbrowie Górniczej, w rejonie ulic Kościuszki i Kolejowej, na terenie byłego zakładu Defum.

Otwarcie sezonu w Fabryce Pełnej Życia – fot. Radosław Kaźmierczak

Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej

Fabryka Pełna Życia jest największym przedsięwzięciem rewitalizacyjnym w Dąbrowie Górniczej. Jego celem jest metamorfoza śródmieścia, której motor napędowy stanowi zagospodarowanie terenu po zakładzie Defum. Obszar ma zmienić się w miejsce tętniące życiem, pełne zieleni, połączone z rejonem dworca kolejowego i Pałacem Kultury Zagłębia. Jego wielkim potencjałem, oprócz położenia w centrum miasta, są dawne hale fabryczne, które mogą zmienić swój dotychczasowy charakter na miejsce dla gastronomii, rekreacji, wydarzeń kulturalnych czy prowadzenia biznesu. Całość może zostać uzupełniona zabudową mieszkaniową.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Fabryka Pełna Życia ma się wyróżniać w przestrzeni miejskiej