echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W środę, 1 kwietnia Śląski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w Sosnowcu.

Na terenie Sosnowca potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. – Dodatnie okazały się próbki pobrane od starszego mężczyzny, który trafił do szpitala w Sosnowcu – poinformowała Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

W sumie, w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego potwierdzono już dziewięć przypadków zakażenia koronawirusem.

Służby prasowe wojewody poinformowały także o kolejnych osobach zakażenia w naszym województwie. 3 pacjentów, u których wykryto obecność koronawirusa, przebywa w szpitalu w Chorzowie, jeden z mieszkańców, który był pod nadzorem służb sanitarnych w Katowicach, trafił do szpitala zakaźnego w Tychach, zaś próbki do badań mieszkanki powiatu raciborskiego pobrano w szpitalu w Raciborzu.

Dodatnie okazały się także próbki pobrane od wiekowego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, hospitalizowanego w szpitalu w Bytomiu. Natomiast, w pracy zakaziła się prawdopodobnie kobieta w sile wieku, która w dobrym stanie jest w izolacji domowej pod nadzorem sanepidu w Gliwicach.

– Z przykrością informujemy o śmierci 68-letniego mieszkańca Częstochowy, który był hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Tychach. Na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił 22 marca. Wczoraj jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył, pacjenta przeniesiono więc na OIOM. Niestety nie udało się uratować jego życia. Mężczyzna miał choroby współistniejące – mówi Alina Kucharzewska.

To dziewiąta ofiara koronawirusa z województwa śląskiego. Dotychczas, w regionie odnotowano łącznie 272 przypadki zakażenia.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);