echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W niedzielę, 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, czyli święto, które ma przypominać Polakom jak ważna dla kraju jest biało-czerwona flaga.

Obchodzone dziś Święto Flagi wpisane zostało już na stałe w polską tradycję. To wszystko za sprawą ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku. Właśnie dzięki niej dzień pomiędzy Świętem Pracy a Świętem Narodowym 3 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej uzupełnia rejestr najważniejszych polskich świąt majowych.

Dzień Flagi RP to święto, którego celem jest między innymi propagowanie wiedzy o polskich symbolach narodowych. Również 2 maja obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

W poprzednich latach to święto było okazją do patriotycznych pikników oraz imprez towarzyszących. W tym roku dzień ten będzie wyglądał inaczej. Koronawirus i obostrzenia z nim związane sprawiają, że miasta musiały po raz kolejny zrezygnować z tłumnych obchodów.

Bez oficjalnych obchodów, ale z okolicznościowym przystrojeniem miasta – tak wyglądać będzie tegoroczne święto. Flagi zawisły nie tylko na fasadach urzędów. Ulice naszych miast mienią się biało-czerwonymi barwami. Wielu mieszkańców Zagłębia także udekorowało narodowymi barwami swoje domy.

Jak należy obchodzić się z polską flagą? Czysta i wyprasowana flaga powinna wisieć w godnym miejscu i być traktowana z szacunkiem. Nie powinna owijać się wokół drzewca. W nocy powinna być oświetlona, jeśli nie, powinniśmy ją zdjąć. Flagę powinniśmy zdjąć także w przypadku trudnych warunków atmosferycznych.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);