Policjanci z zawierciańskiej drogówki zauważyli na jednej z prywatnych posesji palący się kosz na śmieci. Od płomieni zajęła się już elewacja budynku. Mundurowi natychmiast powiadomili mieszkańców i wspólnie ugasili pożar.

Patrolujący ulice miasta policjanci zauważyli palący się, na jednej z prywatnych posesji na terenie Zawiercia, kosz na śmieci. Od płomieni zajęła się elewacja budynku. W pobliżu zaparkowany był samochód. Zagrożenie było poważne.

Mundurowi błyskawicznie dotarli do mieszkańców, którzy nie byli świadomi zagrożenia. Wspólnymi siłami ugasili pożar. Kosz doszczętnie spłonął. Jak się okazało doszło do przypadkowego zaprószenia ognia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do komendanta powiatowego policji w Zawierciu wpłynęły podziękowania i słowa uznania za szybką reakcję i zaangażowanie policjantów. Jak napisała wdzięczna zawiercianka: „Gdyby nie reakcja panów policjantów (…) nie wiem co by było…”. W swoim podziękowania pochwaliła także szybką reakcję, pomoc i zaangażowanie funkcjonariuszy.