W czwartek, 7 lutego doszło do potrącenia trojga dzieci na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Andersa w Sosnowcu. W miejscu zdarzenia obowiązuje ruch wahadłowy.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 7 lutego przy ulicy Andersa w Sosnowcu, przy Szkole Podstawowej nr 20. Troje dzieci idących do szkoły zostało potrąconych przez 66-latka, dwoje z nich trafiło do szpitala. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji mężczyzna był trzeźwy, a powodem zdarzenia było poranne słońce, które oślepiło kierowcę.

– Dzieci, z obrażeniami niezagrażającymi ich życiu, trafiły do szpitala na dodatkowe badania. – informuje podinsp. Mariusz Łabędzki z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. – Na miejscu pracują funkcjonariusze, którzy ustalają okoliczności zdarzenia – dodaje.

Na miejscu obowiązuje ruch wahadłowy. – Trudne warunki drogowe, słaba widoczność oraz brak elementów odblaskowych na odzieży pieszych, to czynniki, które mogą sprzyjać tragicznym zdarzeniom drogowym. Ponownie więc namawiamy do używania odblasków, które zwiększają widoczność pieszych, a tym samym ich bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy również o bezpieczną i ostrożną jazdę – podkreśla policja.

AKTUALIZACJA

Jak podaje policja potrącony został 11-latek, który nie potrzebował opieki medycznej, 12-latka z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu oraz 13-latek z urazem podudzia. Poszkodowani trafili do sosnowieckiego Centrum Pediatrii.