Piłkarze Tonio Team Sosnowiec zwyciężyli w I edycji Mileniumm Beach Soccer Cup, pierwszym w Polsce zimowym turnieju w piłce nożnej plażowej.

Niezwykle udanie rozpoczął się sezon 2019 dla Tonio TEAM Sosnowiec. Drużyna kojarzona w regionie z występów na plaży wygrała I Winter Milenium Beach Soccer Cup. Był to pierwszy turniej w naszym kraju rozgrywany zimą.

W turnieju rozegranym w Fabryce Sportów w Kozłowie koło Gliwic wystąpiło dziewięć drużyn podzielonych na trzy grupy. – Turniej ten był niezwykle mocno obsadzony. Zagrało siedem ekstraklasowych drużyn, w tym mistrz oraz wicemistrz Polski w sezonie 2018. Była też drużyna z Czech i Niemiec – przekazał trener sosnowiczan.

Ogromny sukces Tonio TEAM Sosnowiec – fot. mat. pras.
Ogromny sukces Tonio TEAM Sosnowiec – fot. mat. pras.

Ekipa z Zagłębia znalazła się w grupie B. W pierwszym spotkaniu sosnowiczanie dosyć szczęśliwie po rzutach karnych pokonali BS Slavia Praha. W drugim boju Tonio TEAM pokonali 6:1 aktualnego wicemistrza Polski Boca Gdańsk.

W fazie finałowej o zwycięstwo w całym turnieju drużynie z Sosnowca przyszło rywalizować z Hemako Sztutowo (mistrz Polski 2018 – przyp.) oraz TS Beach Soccer Słupsk. Drużyny te wygrały odpowiednio grupę A i C.

Mecz z Hemako Sztutowo był niezwykle wyrównany i bardzo emocjonujący, ale ostatecznie zwieńczony sukcesem dla Tonio Team (5:4).

Ogromny sukces Tonio TEAM Sosnowiec – fot. mat. pras.
Ogromny sukces Tonio TEAM Sosnowiec – fot. mat. pras.

W wielkim finale podopieczni Marcina Krawczyka pokonali TS Beach Soccer Słupsk 5:1, co zapewniło im historyczny triumf w pierwszej edycji Winter Milenium Beach Soccer Cup. Najlepszym bramkarzem turnieju został Patryk Nowak (Tonio TEAM Sosnowiec).

W I edycji Winter Beach Soccer Milenium CUP drużyna Tonio TEAM Sosnowiec wystąpiła w składzie: Szymon Palczewski, Patryk Nowak, Mateusz Tutak, Radomir Kowalski, Dariusz Gołębiowski, Rafał Kiklaisz, Mateusz Kiklaisz, Arkadiusz Kłopeć, Dawid Burzawa, Marek Gajda, Kamil Kmiecik, Mateusz Skrzypek. Zabrakło Piotra Sierczyńskiego (kontuzja) oraz Wołodymira Ostrouszko i Bartosza Barchana (obowiązki zawodowe).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here