Katowice rozstrzygnęły przetarg na przygotowanie projektu przedłużenia ulicy Stęślickiego do alei Korfantego. Jest to krok w stronę budowy Drogowej Trasy Średnicowej „Północ”, która miałaby połączyć krajową 79 w Katowicach z 94 w Czeladzi.

Przedłużenie ul. Stęślickiego do al. Korfantego to pierwszy etap ważnej dla całego województwa inwestycji. Ma on zostać zrealizowany do 2020 roku. Kolejny etap prac zakłada dalszą przebudowę ulicy Stęślickiego oraz przebudowę ulicy Konduktorskiej do granicy z Siemianowicami Śląskimi.

Następnie planowana jest dalsza rozbudowa drogi przez Siemianowice Śląskie, aż do Czeladzi. Nowa droga wojewódzka przebiegałaby zatem przez granice trzech miast i łączyła DK 79 z DK 94 w Czeladzi. Wpisuje się ona w ideę metropolitalności, bo dedykowana jest dla mieszkańców zarówno Katowic, jak i miast ościennych.

W tej sprawie podpisany został już list intencyjny przez władze Katowic, Czeladzi, Siemianowic Śląskich wspólnie z zarządem województwa śląskiego i Starostwem Powiatowym w Będzinie. Wkrótce podjęte zostaną kolejne kroki w celu realizacji tej inwestycji.