„Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie” – wszystko wskazuje, że według tej starej stalinowskiej zasady, Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło właśnie kampanię wymierzoną w samorządowców uważanych przez siebie za niepokornych” – czytamy w oświadczeniu prezydenta Dąbrowy Górniczej.

W czwartek, 29 czerwca prezydent Zbigniew Podraza wystosował oświadczenie dotyczące działań lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, twierdzi, że są one wymierzone przeciwko niemu.

PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA

„Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie” – wszystko wskazuje, że według tej starej stalinowskiej zasady, Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło właśnie kampanię wymierzoną w samorządowców uważanych przez siebie za niepokornych.

W dniu 28 czerwca do Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej wpłynęło zawiadomienie o tym, że na wniosek lokalnych polityków PiS, Prokurator Okręgowy w Katowicach wszczął śledztwo przeciwko prezydentowi Dąbrowy Górniczej.

To drugi tego typu przypadek w tym roku. Pierwszy dotyczył Zagłębiowskiego Centrum Onkologii, którym prokuratura już wcześniej się zajmowała nie doszukując się znamion przestępstwa. Tym razem działacze PiS donieśli w sprawie Przedsiębiorstwa Miejskiego MZUM.PL S.A., a prokurator znalazł aż trzy paragrafy.

PRZECZYTAJ: Miażdżący raport NIK

Prawdopodobnie chodzi o rzekome niedopełnienie obowiązków i niegospodarność Zbigniewa Podrazy, Prezydenta Miasta, podczas inwestycji związanych z budową infrastruktury terenów inwestycyjnych w dąbrowskiej podstrefie ekonomicznej.

Dzieje się to wszystko dokładnie miesiąc po otwarciu pierwszego zakładu w Tucznawie, który już zatrudnia ponad 470 osób i w trakcie negocjacji z kilkunastoma podmiotami gotowymi ulokować swoją działalność produkcyjną i usługową w Dąbrowie Górniczej.

PRZECZYTAJ: Nowa fabryka oficjalnie otwarta

„Nie potrafię tego zinterpretować inaczej niż jako atak wymierzony bezpośrednio we mnie jako urzędującego prezydenta i ewentualnego kandydata w przyszłorocznych wyborach samorządowych” – oświadczył Zbigniew Podraza, Prezydent Dąbrowy Górniczej.”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here