Sosnowieccy policjanci zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który pomimo przedstawienia mu zarzutów znęcania się nad rodziną i wydanego mu zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych, nadal nachodził swoje ofiary.

Do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu wpłynęło zgłoszenie dotyczące domowej awantury. Mężczyzna, którego dotyczyło, był doskonale znany sosnowieckim policjantom, ponieważ pod koniec lipca, po przeprowadzonej interwencji, usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną i kierowania pod adresem jej członków gróźb karalnych.

Po tym zdarzeniu prokurator wydał mężczyźnie zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Sprawca najwidoczniej jednak to zlekceważył, bo na numer alarmowy znów zadzwonił syn sprawcy prosząc o interwencję. Na miejscu policjanci zastali agresywnego, bardzo pobudzonego 65-latka, który w trakcie dalszych czynności znieważył ich, jak również naruszył nietykalność cielesną jednego z mundurowych.

Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzuty popełnienia obu tych przestępstw, natomiast w związku z nieprzestrzeganiem przez niego zakazu zbliżania się do członków rodziny, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec agresora tego środka, więc trafi on do aresztu na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

  1. kichać popaprańca: Słońce Sosnowca wymyśliło, by na inwestycyjnej był ruch jednokierunkowy… najwyraźniej się uparł, by spaprać ruch w całym mieście!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here