Pomimo pandemii i odwołania hucznych imprez Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zwalnia tempa. Trwa rekrutacja wolontariuszy, którzy 10 stycznia będą zbierać do puszek datki na pomoc najmłodszym.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 10 stycznia 2021 roku. Wydarzenie, ze względu na trwającą pandemię, będzie się odbywało w zmienionej formie. Sama zbiórka będzie prawdopodobnie przebiegała tak jak wszystkie wcześniejsze, nie będzie za to tradycyjnych koncertów.

W Sosnowcu działać będzie pięć sztabów. Jednym z nich jest sztab działający przy Szkole Podstawowej nr 45 (ul. Czeladzka 58), który prowadzi nabór wolontariuszy. – Poszukujemy wolontariuszy, czyli osób które będą kwestować na ulicach miasta podczas zbliżającego się finału WOŚP. Wolontariusz powinien być sumienny, zorganizowany i uczciwy. Poszukujemy osób, które chcą pomagać – mówi Janusz Kłosowicz, szef sztabu.

Warto zaznaczyć, że działania prowadzone przez wolontariuszy będą prowadzone zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. – Każdy wolontariusz dostanie maseczkę, zaleca się także stosowanie obowiązujących zasad. Dodatkowo, końcowe rozliczenie również prowadzone będzie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – dodaje Kłosowicz.

Aby zostać wolontariuszem WOŚP i wesprzeć zbiórkę w dniu finału należy wysłać swoje zgłoszenie (w formie online) na stronie internetowej.

Hasłem przewodnim kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest „Finał z głową”. Tym razem fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.