Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem Koleje Śląskie uruchamiają z okazji Sylwestra specjalne nocne pociągi. Umożliwią one bezpieczne powroty z wielu miast.

Mieszkańcy Śląska i Zagłębia, którzy planują zabawę sylwestrową poza swoim domem będą mogli skorzystać ze specjalnej, sylwestrowej oferty Kolei Śląskich. Specjalne, nocne połączenia Kolei Śląskich obsłużą w Sylwestra ponad 40 stacji.

To już trzeci rok, gdy Koleje Śląskie uruchamiają nocne pociągi dla uczestników sylwestrowych zabaw. W ubiegłym latach nocne pociągi zapewniły powrót do domu z sylwestrowych szaleństw ponad 1500 osobom.

– W tym roku już po raz trzeci zachęcamy, by w tę wyjątkową noc zamienić samochód na pociąg i skorzystać z naszych połączeń specjalnych. Łącznie nasze sylwestrowe pociągi zapewnią powrót do 19 miejscowości w naszym regionie – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Na liście miejscowości obsługiwanych przez połączenia specjalne znajdą się m.in. Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Zabrze, Gliwice, Tychy, Zawiercie czy Mikołów. Po raz pierwszy pociąg wyruszy też ze stolicy województwa w kierunku Rybnika. Rozkład jazdy umożliwi przesiadkę pomiędzy dowolnymi kierunkami.

– Wybór pociągu nie tylko przyczyni się do mniejszego zakorkowania dróg oraz parkingów, ale także umożliwi bezpieczniejsze powroty do domów – dodaje Michał Wawrzaszek.

Koszty przejazdu sylwestrowymi pociągami nie będą się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień. Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach przez całą noc będą działać trzy kasy Kolei Śląskich. Bilety będzie można również kupić m.in. w biletomatach, przez telefon lub Internet.

Godziny kursowania nocnych pociągów zostały w dużej mierze zaplanowane z myślą o największej imprezie w naszym regionie czyli Sylwestrowej Mocy Przebojów, która gromadzi tysiące uczestników pod katowickim Spodkiem.