Dni Dąbrowy Górniczej 2017: Poznaliśmy gwiazdy, które wystąpią w trakcie muzycznego święta miasta. Na mieszkańców czeka moc atrakcji i nowości. Najważniejszą z nich są dwie sceny, na których zobaczymy m.in. Bas Tajpana, Łąki Łan, Smolika, a także Andrzeja Piasecznego i Varius Manx.

Dni Dąbrowy Górniczej to najbardziej oczekiwana miejska impreza plenerowa. Trzy dni znakomitej zabawy i niepowtarzalnej atmosfery, z udziałem gwiazd polskiej estrady muzycznej, z mocą atrakcji, konkursów i licznych wydarzeń towarzyszących.

Tegoroczne Dni Dąbrowy Górniczej, które odbędą się w ostatni majowy weekend zapowiadają się naprawdę ekscytująco. Będą to trzy dni przepełnione muzyką, młodością i energią. Świeże dźwięki, relaks i nowa odsłona Dni Dąbrowy Górniczej. Muzyka z pogranicza funku, jazzu, popu, soulu, reggae… z Polski, Wysp Brytyjskich, Austrii, zachodniej Afryki i najbardziej odległej galaktyki. Do tego strefa chilloutu i food tracków przy Fabryce Pełnej Życia.

PRZECZYTAJ: Dni Sosnowca 2017. Zagrają m.in. Shazza, Cleo oraz Lady Pank

Jednak to nie wszystko. Włodarze miasta zdecydowali się w tym roku nie na jedną, ale na dwie sceny. Druga z nich ustawiona będzie w Parku Hallera. Organizatorzy dobierają propozycje muzyczne tak, aby zaspokoić oczekiwania wszystkich uczestników święta, dzieląc imprezę na trzy bloki tematyczne.

– Dni miasta to nie tylko koncerty, ale również szereg wydarzeń towarzyszących przygotowany z myślą o całych rodzinach, które są nieodłącznym elementem imprezy. Jedną z największych atrakcji jest wesołe miasteczko z kolorowymi karuzelami, tłumnie oblegane nie tylko przez najmłodszych oraz widowiskowy pokaz sztucznych ogni, rozświetlający dąbrowskie niebo – mówią przedstawiciele miasta.

PRZECZYTAJ: Dni Czeladzi 2017. Zagrają m.in. Ewa Farna, Lombard i Maryla Rodowicz

PROGRAM Dni Dąbrowy Górniczej 2017

Scena Fabryki Pełnej Życia

Przez dwa majowe dni wokół fabrycznych budynków powstanie nowe centrum miasta, dostępne dla każdego. Będzie to miejsce, które przekształci się w centrum eksperymentu i otwartości na nowy, dobry design, nową jakość i pomysły.

– Zaprezentujemy przede wszystkim najlepszą muzykę i niebanalnych artystów, zadbamy o świetną atmosferę. Nie zabraknie też lokalnych akcentów – dodają przedstawiciele miasta.

Piątek, 26 maja, start o 17:00

Bas Tajpan & Bob One – Bas Tajpan to artysta pochodzący z Dąbrowy Górniczej, znany z solowej działalności, jak i wielu kolaboracji ze polskim środowiskiem hip hopowym.

Łąki Łan – zespół, który powstał w następstwie niezliczonych i nie mających końca jam sessions w pewnych warszawskich klubach. Wyróżniający się na rodzimej scenie muzycznie niezwykłą taneczną ekspresją, kostiumami i niepowtarzalnym, słowiańsko-międzygalaktycznym brzmieniem.

Sofa Surfers – uważani za pionierów i najbardziej wpływowych artystów wiedeńskiej sceny elektronicznej. Austriacki kolektyw tworzący muzykę wymykającą się gatunkowym podziałom.

Sobota, 27 maja, start o 17:00

Jazzpospolita – zespół młody, bo zaledwie pięcioletni, ale zdążył się już dorobić czterech płyt i własnego miejsca na mapie polskiej alternatywy jazzowej.

Smolik/Kev Fox – dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic, odkrywania nowych przestrzeni artystycznych i… pięknych kapeluszy.

Jimi Tenor i grupa Kabu Kabu – niezwykły projekt fińskiego multiinstrumentalisty i eksperymentatora, któremu towarzyszą muzycy z Nigerii. Smooth funk, fusion, afro-kubańskie etno, ryzykowny jazz i szalony afrobeatowy groove – tak w kilku słowach można opisać projekt, który zawładnie Sceną Fabryki Pełnej Życia już w maju.

Scena w Parku Hallera

Tutaj od soboty do niedzieli „królować” będą gwiazdy znane szerokiej publiczności z eteru, ekranów telewizora i aplikacji muzycznych. Nie zabraknie też młodych artystów z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, muzyków z Sojka Band i Miejskiej Orkiestry Dętej oraz uczestników projektu „Dotyk dźwięku”.

Sobota, 27 maja, start o 15:00

MOPT

Sojka Band

Andrzej Piaseczny – należy do czołówki polskich wokalistów i autorów tekstów specjalizujących się w muzyce pop. Charyzmatyczny artysta obdarzony nieprzeciętnym, ciepłym głosem od lat jest jedną z czołowych postaci krajowej sceny muzycznej. Zaczynał jako lider zespołu Mafia, by po kilku latach z sukcesem rozpocząć solową karierę, która nieprzerwanie trwa do dzisiaj.

Varius Manx – jedna z ikon polskiej sceny muzycznej. Zespół powstał w Łodzi w 1990 roku, a jego frontmenem został Robert Janson. Przez lata swojej muzycznej działalności, wspólnie z Anitą Lipnicką, Kasią Stankiewicz i Moniką Kuszyńską nagrali wiele przebojów, m.in. „Piosenka księżycowa”, Zanim zrozumiesz” czy „Orła cień”, które do dzisiaj nucone są przez wiele osób. W 2016 roku w zespole ponownie pojawiła się Kasia Stankiewicz, która dołączyła do trasy z okazji 25-lecia grupy.

Niedziela, 28 maja, start o 16:00

Dotyk Dźwięku

Miejska Orkiestra Dęta

Cleo – kobieta wielu talentów: wokalistka, autorka tekstów, malarka i projektantka. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej. Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel My Słowianie, który stał się jednym z największych hitów radiowych. Obecnie Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci.

Natalia Nykiel – wokalistka, która bardzo mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty została okrzyknięta przez dziennikarzy najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem 2014 roku. Nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu.