Dni Czeladzi 2018. Kolejną gwiazdą, która wystąpi na tegorocznych Dniach Czeladzi będzie zespół Luxtorpeda.

Tegoroczne Dni Czeladzi odbędą się 22 i 23 czerwca na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej 2. – W tym roku Dni Czeladzi wyjątkowo będziemy świętować na stadionie, a nie w amfiteatrze w Parku Grabek. Wszystko przez kompleksowy remont tego terenu – wyjaśnia Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi.

Wczoraj pisaliśmy o pierwszych artystach, którzy rozbawią publiczność do łez. Będzie to Kabaret pod Wyrwigroszem. Kogo jeszcze zobaczymy? – Podobnie, jak w przypadku trzech ostatnich edycji, będą to wykonawcy o jakże różnych obliczach, gwarantujący najwyższy poziom artystyczny. Jesteśmy przekonani, że tak skonstruowanym programie każdy znajdzie coś dla siebie oraz że dostarczy on wszystkim mnóstwa niezapomnianych doznań – podkreśla Tomasz Michałek.

Codziennie będziemy przedstawiać kolejne gwiazdy, które uświetnią swoją obecnością urodziny najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego. Dziś odsłaniamy kolejną kartę. Pierwszą muzyczną gwiazdą Dni Czeladzi będzie zespół Luxtorpeda.

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Arka Noego i Kazik na Żywo. Muzyk do współpracy zaprosił gitarzystę Roberta Drężka i basistęKrzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład kapeli uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel.

Debiutancki album formacji zatytułowany „Luxtorpeda” ukazał się 9 maja 2011 roku. Pod koniec 2011 roku grupa rozpoczęła prace nad drugim albumem pt. „Robaki”, który ukazał się 9 maja 2012 roku. W dwóch teledyskach promujących płytę role fabularne odegrali sportowcy: drużyny rugby na wózkach Balian i Jokers („Hymn”) oraz zawodnicy mieszanych sztuk walki, m.in. Michał Materla („Wilki dwa”). W kwietniu 2016 roku kapela wydała kolejny krążek „MYWASWYNAS”.

Tygodnik Twoje Zagłębie jest patronem medialnym tegorocznych Dni Czeladzi.