Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński opublikował nagranie z monitoringu na którym widać, jak młody mężczyzna dewastuje jedno z przejść podziemnych.

Do zdarzenia doszło w przejściu podziemnym, pod rondem Władysława Bartoszewskiego (ulice Piłsudskiego, Grabowa, Kierocińskiej) na Starym Sosnowcu. Na udostępnionym nagraniu widać, jak młody mężczyzna najpierw się rozgląda, a następnie wyciąga spray i zaczyna malować po ścianie.

Takie zachowanie nie spodobało się włodarzowi miasta, który od razu udostępnił nagranie na swoim profilu społecznościowym.

To nie są prehistoryczne rysunki, a dzieło prymitywnego, pozbawionego kultury człowieka, który niszczy nasze miasto – podkreśla Arkadiusz Chęciński. – Dopisujemy pana do listy „sosnowieckich dzbanów” – dodaje.

Prezydent w swoim wpisie apeluje także o pomoc w ujęciu sprawcy. Osoby posiadające informację na temat mężczyzny widocznego na nagraniu proszone są o kontakt z policją (Komisariat Policji I w Sosnowcu, ul. Piłsudskiego 32), pod numerem tel. 32 269 11 00 lub wysyłając wiadomość na adres: kp1@sosnowiec.ka.policja.gov.pl.