Mieszkańcy Czeladzi mogą już zobaczyć efekty zakończonych już prac modernizacyjnych przy amfiteatrze w Parku Grabek. Zaniedbany obiekt znów błyszczy nowością.

Z małym poślizgiem, ale dobiegły już końca prace przy remoncie amfiteatru w czeladzkim Parku Grabek. Obiekt miał być oddany do użytku już tydzień temu, ale wiosenne opady deszczu mocno pokrzyżowały te plany i przyczyniły się do opóźnienia prac. Urzędnicy musieli też podjąć decyzję o przeniesieniu tegorocznych Dni Czeladzi na stadion im. Józefa Pawełczyka przy ulicy Sportowej.

– Szkoda, że zabrakło nam kilku dni, by świętować dni naszego miasta na pięknie odnowionym amfiteatrze – przyznaje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. – Ale nie ma już co narzekać, bo odbędzie się tam wiele innych imprez. Teraz cieszmy się, że przez lata zaniedbany obiekt, znów błyszczy nowością i pewnie wygląda lepiej niż wtedy, kiedy go budowano. Jeszcze tylko wyremontujemy zaplecze sceniczne i będziemy mieli porządne miejsce na świętowanie Dni Czeladzi i innych miejskich imprez. A za parę lat, może pomyślimy jeszcze o zadaszeniu widowni – dodaje.

Amfiteatr w czeladzkim Parku Grabek – fot. UM Czeladź
Amfiteatr w czeladzkim Parku Grabek – fot. UM Czeladź

Amfiteatr jak nowy

Remont amfiteatru w Parku Grabek rozpoczął się w marcu tego roku i kosztował nieco ponad 2 mln zł. Przebudowę obiektu i jego otoczenia wykonała firma Krisbud z Trzebini, która w ubiegłym roku remontowała też Park Grabek.

Przed wykonawcą było sporo pracy. Roboty budowlane polegały na wykonaniu nowej nawierzchni na widowni i scenie amfiteatru. W miejscu starych betonowych płyt chodnikowych pojawiły się żółte (w ciągach komunikacyjnych) i szare (w obrębie ławek i schodów) kostki. Na widowni zamontowano ponad 300 nowych ławek. Postawiono także kosze na śmieci.

Amfiteatr w czeladzkim Parku Grabek – fot. UM Czeladź
Amfiteatr w czeladzkim Parku Grabek – fot. UM Czeladź

Zniknęły też stare murki i zniszczone już schody. Murek otaczający amfiteatr powstał z modnych ostatnio koszy gabinowych wypełnionych kamieniami. Plan przewiduje także nasadzenie kwiatów i bylin.

– Mimo małego, a przykrego w skutkach opóźnienia, dziękuję firmie Krisbud, za kolejną, jestem przekonany, solidnie wykonaną inwestycję w naszym mieście. A mieszkańców przed koncertami na stadionie, zapraszam na spacer po Grabku, który z odnowionym amfiteatrem, jest jeszcze piękniejszy – mówi Zbigniew Szaleniec.

Burmistrz Czeladzi podkreśla, że to nie koniec zmian w Parku Grabek. – Za niedługo powstanie tu kolejna w mieście, tężnia solankowa. Miejsce jest już przygotowane – zdradza.