Przy Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej stanie mammobus. Profesjonalne badanie będzie darmowe, nie jest wymagana rejestracja, ani skierowanie.

Mammografia to badanie rentgenowskie, proste, krótkie i nieinwazyjne. Umożliwia rozpoznanie zmian patologicznych i nowotworowych w piersi. Jest bezpłatna, nie wymaga skierowania i nie ma znaczenia adres zamieszkania pacjentki.

Mammografia w mammobusie nie odbiega standardem od badania w placówce stacjonarnej. Z badań mammograficznych w ramach programu profilaktyki raka piersi mogą skorzystać wszystkie ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie korzystały z tego programu i nie chorowały na raka piersi.

Mammobus stanie przy Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” w poniedziałek, 22 listopada w godzinach 9:00-14:00. Ta wspaniała inicjatywa wynika z akcji „Pier(ω)si badamy profilaktycznie”, organizowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pozostałe okazje bezpłatnego badania

  • Pracownia Mammografii w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej przy ul. Szpitalnej 13. Rejestracja odbywa się pod numerem 32 621 20 80 w godzinach od 7:30 do 17:00. Więcej informacji na stronie internetowej.
  • Poliklinika Dąbrowska PRINN Al. Józefa Piłsudskiego 92. Zapisy pod numerem: 887 799 288.

Przeczytaj koniecznie:

Pier(ω)si! – Jaka odpowiedź? Profilaktyka przede wszystkim