Po porażce 1:4 z Lechią Gdańsk Dariusz Dudek złożył rezygnację z funkcji trenera Zagłębia Sosnowiec. – To samodzielna decyzja trenera – mówi prezes klubu.

Początek sezonu nie był udany dla Zagłębia Sosnowiec. Beniaminek Lotto Ekstraklasy wygrał tylko jedno spotkanie i po jedenastu kolejkach ma na swoim koncie siedem punktów. Po wyjazdowej porażce z Lechią Gdańsk (1:4) trener Dariusz Dudek złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. – Mamy swoje problemy. Jesteśmy beniaminkiem, który zbyt łatwo rozdaje bramki na lewo i prawo. To są błędy indywidualne, po których ciężko się podnieść. W tej chwili na pewno się nie poddajemy. Mamy dwa tygodnie przerwy. Musimy wszyscy wspólnie usiąść i porozmawiać. Potrzebujemy jakiegoś impulsu. To jest trudna chwila dla nas i trzeba zrobić wszystko, żeby w kolejnym spotkaniu z Miedzią Legnica wygrać – mówił po porażce z Lechią Dariusz Dudek.

W poniedziałek klub poinformował o rezygnacji trenera Dudka. – Trener Dariusz Dudek w zaistniałej sytuacji sportowej sam podjął decyzję o rezygnacji – przekazał Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec. – Po długich rozmowach trwających od sobotniej nocy po meczu z Lechią, aż do poniedziałkowego popołudnia, nie miałem pełnego przekonania, żeby nakłaniać trenera Dudka do zmiany stanowiska. Rozstaliśmy się tak naprawdę w smutnej atmosferze, bez przeświadczenia, że na pewno zrobiliśmy dobrze, albo źle – dodał.

Dariusz Dudek cieszy się z awansu Zagłębia Sosnowiec do Ekstraklasy - fot. Wojciech Rejdych
Dariusz Dudek cieszy się z awansu Zagłębia Sosnowiec do Ekstraklasy – fot. Wojciech Rejdych

Pracę w Sosnowcu Dariusz Dudek rozpoczął w sierpniu 2017 roku, kiedy to zastąpił Dariusza Banasika. Pod wodzą 43-latka Zagłębie wywalczyło awans do Lotto Ekstraklasy, co jest największym sukcesem w karierze szkoleniowca.

– Zarząd klubu dziękuje szkoleniowcowi za pracę włożoną w prowadzenie zespołu, a przede wszystkim – wywalczony awans do Lotto Ekstraklasy i życzy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Nowego trenera Zagłębia mamy poznać jeszcze w tym tygodniu.