Tabor dąbrowskiej komendy zwiększył się o dwa nieoznakowane pojazdy marki kia. Zostały one zakupione wspólnie ze środków policji oraz dąbrowskiego magistratu. Koszt zakupionych pojazdów to blisko 190 tys. złotych.

Dwa nowe samochody trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. – Nowe samochody służbowe, to dwa nieoznakowane radiowozy marki kia ceed z silnikami benzynowymi. Samochody mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnili służbę. Radiowozy będą użytkowane przez policjantów pionu kryminalnego – mówi asp. Bartłomiej Osmólski, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Zakup pojazdów był możliwy dzięki finansowej pomocy miasta. W maju Rada Miejska podjęła uchwałę o przekazaniu na ten cel 95 tys. zł, co pokryło koszt jednego auta. Drugi samochód o podobnej wartości, z własnych środków, zakupiła policja.

Bezpieczeństwo mieszkańców

Wspieranie policji, mimo że nie jest to podstawowe zadanie samorządu, jest bardzo istotne. Warto wygospodarowywać środki w sytuacji, gdy zyskuje na tym bezpieczeństwo dąbrowian – podkreśla Robert Kazimierski, przewodniczący komisji budżetowej Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

– Samorządowi i policji przyświeca wspólny cel – dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Mając to na uwadze, jako radni poparliśmy uchwałę, dzięki której do dąbrowskiej komendy mogły trafić nowe samochody – dodaje Grzegorz Przewieźlik, przewodniczący komisji rozwoju i promocji miasta Rady Miejskiej.

Współpraca miasta i mundurowych trwa od wielu lat. W przeszłości magistrat dofinansowywał już m.in. zakupy radiowozów, paliwa, specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy, a także modernizację siedziby dąbrowskich stróżów prawa.