15-latek w towarzystwie swoich dwóch kolegów groził nożem dwóm nastolatkom żądając od nich pieniędzy. Sterroryzował również ich dwie koleżanki, które próbowały pomóc zaatakowanym. Zrabował drobne przedmioty i… 50 groszy. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w ośrodku wychowawczym.

Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w centrum miasta doszło do napaści na nastolatków. – Dwie dziewczynki w wieku 11 i 15 lat oraz dwóch chłopców zostali zaczepieni przez 15-latka. Agresor przebywał w towarzystwie swoich dwóch kolegów. W pewnej chwili nastolatek wyciągnął nóż i przystawiając go do brzucha, najpierw jednemu, później drugiemu z chłopców, zażądał od nich pieniędzy. Przerażeni nastolatkowie wyciągnęli wszystko, co mieli w kieszeniach. Łupem napastnika padło 50 groszy i drobne przedmioty – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Dziewczynki, które próbowały stanąć w obronie swoich kolegów również zostały sterroryzowane. Policjanci szybko ustalili sprawcę i zatrzymali go już następnego dnia. Przy nastolatku znaleziono również środki odurzające. Za dokonanie rozboju z użyciem noża oraz posiadanie narkotyków odpowie teraz przed sądem rodzinnym. Ten zdecydował już o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące.