Modernizacja przejazdu drogowo-tramwajowego na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z ulicą Tworzeń w Dąbrowie Górniczej na pięć dni skrócone zostaną trasy dwóch linii tramwajowych.

Od środy, 8 grudnia do niedzieli, 12 grudnia tramwaje linii 21 i 22 dojadą jedynie do przystanku Gołonóg Podstacja Pętla. Zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona jako T-21. Będzie poruszać się na trasie Tworzeń Huta Katowice – Gołonóg Osiedle Kasprzaka.

To jednak nie jedyne zmiany. Od 8 grudnia do odwołania zmieniona zostanie częstotliwość kursowania. Zmniejszona zostanie liczba kursów na liniach 21 i 22. Do godziny 18 będą jeździć co godzinę, a po 18 co 30 minut.

Zmiany czekają także linię 28. Ta będzie wydłużona. Swój bieg rozpocznie na Osiedlu Zamkowym w Będzinie i będzie kursować do pętli przy Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej. Ponadto będzie jeździć częściej. Zamiast co 40 minut będzie kursować co 30.

Dodatkowo od 8 grudnia aż do odwołania zostaną uruchomione dwie dodatkowe, tymczasowe linie oznaczone numerami 41 i 42. Pierwsza będzie kursować na trasie Milowice Pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy Pętla. Druga z kolei rozpocznie jazdę na przystanku Czeladź Dworzec, a zakończy ją w tym samym miejscu, co linia 41.