Dąbrowscy strażacy mają dwa nowe samochody. Auta zostały kupione z pieniędzy budżetu państwa i Komendy Wojewódzkiej PSP.

Strażacy z Dąbrowy Górniczej mają do dyspozycji dwa nowe samochody – osobowy i ciężarówkę z cysterną. Auta zastąpiły leciwe maszyny, które od wielu lat służyły w dąbrowskiej jednostce.

Samochód operacyjny, czyli służący m.in. do transportu strażaków i kadry dowódczej na miejsca zdarzeń, to dacia duster o napędzie terenowym. Nowy nabytek zajął miejsce skody octavii wyprodukowanej w 2000 roku.

Dąbrowscy strażacy mają dwa nowe samochody – fot. UM Dąbrowa Górnicza

Dąbrowscy strażacy wzbogacili się również o zestaw złożony z ciągnika siodłowego marki scania R450 i naczepy-cysterny przystosowanej do przewozu 25 tys. litrów wody, wyposażonej w motopompę tohatsu o wydajności 1500 litrów na minutę. Pojazd przystosowany jest również do przewozu wody pitnej. Do tej pory straż dysponowała ciągnikiem siodłowym marki jelcz 417 i wysłużoną cysterną kościan o pojemności 18 tysięcy litrów. Zestaw ten został już przekazany na zasłużoną emeryturę do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Zakup dacii został sfinansowany ze środków z budżetu państwa, a ciężarówkę z cysterną kupiła i przekazała do Dąbrowy Górniczej Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.