Bartłomiej Wołoszyn zostaje w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. Czołowy zawodnik tego klubu przedłużył umowę na dwa kolejne sezony.

Bartłomiej Wołoszyn to czołowa postać koszykarskiego teamu z Dąbrowy Górniczej. Do MKS-u dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017 i bardzo szybko stał się ważnym ogniwem w zespole.

W ostatnim sezonie w Energa Basket Lidze, Bartłomiej Wołoszyn był najskuteczniejszym Polakiem w drużynie Jacka Winnickiego – zdobywał średnio ponad 11,3 punktu w meczu.

Ten niski skrzydłowy, który reprezentował wcześniej barwy Anwilu Włocławek, AZS-u Koszalin i Polfarmex-u Kutno jest pierwszym zawodnikiem, który podpisał nowy kontrakt z dąbrowskim klubem.

Przedłużenie kontraktu z Bartłomiejem Wołoszynem to dopiero początek transferowych ruchów w zagłębiowskim klubie. W drużynie najprawdopodobniej zostanie też Michał Gabiński. W kręgu zainteresowań jest Szymon Łukasik, który ma za sobą udany sezon w BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.

Dąbrowę Górniczą opuścił Patryk Wieczorek. 22-letni wychowanek MKS-u zdecydował się na transfer do pierwszoligowego Polfarmexu Kutno.