Od soboty, 25 lipca ulicami Sosnowca przemierzać będzie zabytkowy Jelcz M11 na pokładzie którego mieszkańcy znajdą wiele atrakcji.

Wyprodukowany w latach osiemdziesiątych Jelcz M11, ponownie pojawi się na ulicach Sosnowca. Pięknie zachowany w oryginalnych barwach i wyposażeniu pojazd, tym razem będzie brał udział w akcji Bliżej Siebie.

– Nazwa autobusu upamiętnia wybitnego sosnowieckiego kompozytora, Władysława Szpilmana, w 20. rocznicę jego śmierci. Dziękuję za wsparcie PKM-owi Sosnowiec, które wypożyczyło nam zabytkowy autobus – mówi Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

Autobus w każdy weekend będzie w różnych częściach miasta. Odwiedzi parki i osiedla, a razem z nim pojawią się przedstawienia teatralne Teatru Zagłębia, koncerty Sosnowieckiej Orkiestry Dętej oraz animacje dla dzieci. Niespodzianką będzie kino rowerowa na Stawikach.

Czerwony autobus Szpilmana - fot. UM Sosnowiec
Czerwony autobus Szpilmana – fot. UM Sosnowiec

Czerwony autobus Szpilmana będzie można spotkać już w najbliższy weekend. 25 lipca z Sosnowiecką Orkiestrą Miejską na pokładzie pojawi się o godz. 16:00 w parku im. Jacka Kuronia, a o godz. 17:15 na placu zabaw przy BMC. Dzień później, 26 lipca, autobus przywiezie aktorów Teatru Zagłębia z plenerowym spektaklem „Republika Marzeń” na plac przed kasami Stadionu Ludowego (pokaz o godz. 14:00 i 17:00).

W kolejny weekend czerwony autobus pojawi się: 1 sierpnia na górce Środulskiej (spektakl „Republika Marzeń”, godz. 16:00 i 17:00) oraz 2 sierpnia na placu zabaw przy ulicy Norwida (godz. 16:00) i na placu Papieskim (godz. 17:00), gdzie na najmłodszych czekać będą animacje.

Autobus będzie jeździł co weekend, aż do 13 września i odwiedzi m.in. Ostrowy, Maczki, Milowice, Pogoń, Sielec, Niwkę, Bór, Porąbkę i Klimontów.