Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, naczelnik wydziału edukacji i polityki społecznej w Urzędzie Miasta w Czeladzi, została nowym członkiem zarządu woj. śląskiego.

Małgorzata Ochęduszko-Ludwik (SLD) została w poniedziałek, 16 października, radną sejmiku oraz nowym członkiem zarządu woj. śląskiego. W jednej i drugiej roli zastąpiła Kazimierza Karolczaka, który we wrześniu został przewodniczącym zarządu Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

Przypomnijmy, że wcześniej stanowisko to zaproponowano wiceprezydentowi Dąbrowy Górniczej Marcinowi Bazylakowi. Ten jednak zrezygnował z objęcia mandatu i postanowił skupić się na pracy samorządowej w swoim mieście.

Kandydaturę Małgorzaty Ochęduszko-Ludwik na nowego członka zarządu zgłosił marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. – Bardzo liczę na dobrą merytoryczną współpracę. Doświadczenie pani marszałek pokazuje, że moje nadzieje nie są płonne – skomentował.

– Mam nadzieję, że współpraca z radnymi będzie się układała dobrze i zadania, które przydzielił mi marszałek będę wykonywać na tyle dobrze, na ile potrafię – powiedziała Małgorzata Ochęduszko-Ludwik.

Małgorzata Ochęduszko-Ludwik zasiadała już w sejmiku w jego drugiej i czwartej kadencji. Jest absolwentką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania potencjałem społecznym oraz zarządzania projektami europejskimi.

W latach 1994-1998 była wiceprezydentem Będzina, a w latach 1998-2002 wicestarostą powiatu będzińskiego. W latach 1994-2002 pełniła funkcję radnej miasta Będzina.

Jako radna sejmiku województwa śląskiego była przewodniczącą Komisji polityki społecznej i ochrony zdrowia, a w latach 2010-2014 przewodniczącą klubu radnych SLD. Od 2003 do 2006 roku była pełnomocnikiem wojewody śląskiego do spraw równości kobiet oraz uzależnień. W latach 2010-2014 sprawowała funkcję naczelnika Wydziału Polityki Społecznej w Sosnowcu, a od 2015 naczelnika Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej w Czeladzi.

– Z jednej strony żałuję, że straciliśmy w mieście znakomitego urzędnika, dzięki któremu nasze miasto i podległe mu jednostki, odniosły wiele sukcesów edukacyjnych i społecznych. To z drugiej strony jestem dumny, że tak wysokiej klasy fachowiec, jakim jest Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, która przyjęła 3 lata temu moją propozycję objęcia funkcji naczelnika w naszym urzędzie i pracowała na rzecz naszych mieszkańców, objęła tak wysoką funkcję w Urzędzie Marszałkowskim – powiedział Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.