Wszyscy przebadani na obecność koronawirusa pracownicy żłobka i przedszkoli oraz pracownicy i pensjonariuszy DPS „Senior” w Czeladzi są zdrowi.

W czwartek, 14 maja, w namiotach przed szpitalem w Czeladzi przebadano na obecność koronawirusa pracowników miejskich przedszkoli i żłobka oraz pracowników i pensjonariuszy DPS „Senior”. Każdy z pobranych 212 wymazów dał wynik negatywny.

Czwartkowe testowanie to jedno z wielu podjętych przez nas działań prewencyjnych mających na celu zapobieganiu wystąpieniu dużych ognisk koronawirusa SARS-CoV-2 w podległych nam placówkach. Bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców, opiekunów oraz osób starszych jest dla nas w obecnej sytuacji dobrem nadrzędnym – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Ujemne wyniki wśród pracowników żłobka i przedszkoli oznacza, że od poniedziałku (18 maja) obiekty te będą ponownie otwarte.

– Ci z rodziców, którzy zdecydowali się zgłosić dziecko do przedszkola czy żłobka, mogą spokojnie w poniedziałek przyprowadzić je do naszych w pełni bezpiecznych placówek. Będą one oczywiście funkcjonować w tzw. nowym reżimie sanitarnym – dodaje burmistrz Szaleniec.