Burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec poinformował, że miasto otrzyma wsparcie z Polskiego Ładu w wysokości 4,63 miliona złotych.

Zostaną one wykorzystane na remont ulicy Ogrodowej. To jednak połowa potrzebnych funduszy na jej przebudowę. Biorąc jednak pod uwagę wnioski, jakie złożył urząd, to ledwie kropla w morzu.

Czeladź złożyła jeszcze dwa. Pierwszy tyczył się krytej pływalni. Wniosek opiewał na kwotę 28 milionów złotych. O wiele większym przedsięwzięciem był plan skanalizowania miasta w obszarach, które oczekują na przebudowę od lat.

Do budżetu Czeladzi, przy akceptacji wniosku, wpłynęłoby 60 milionów złotych. Tak jednak się nie stało. Nie może to jednak dziwić – większość miast Zagłębia otrzymało zdecydowanie niższe kwoty, niż oczekiwane we wnioskach.

Można to jednak wytłumaczyć faktem, że gminy zostały zobowiązane do złożenia trzech projektów o maksymalnej łącznej wartości 100 milionów złotych, stąd też próbowano otrzymać jak największe wsparcie. – Na tym tle przyznane 4,6 mln wygląda bardzo skromnie – komentował decyzję Szaleniec.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Polski Ład w województwie śląskim. Samorządy otrzymają ponad 2,13 mld zł dofinansowania