Prawdziwa gratka czeka miłośników motoryzacji i historii. Już w najbliższą sobotę, po raz czwarty, ulicami Zagłębia Dąbrowskiego przejadą oldschoolowe auta.

Classic Mania Night, czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych, w tym roku organizowany jest w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. To niezwykła okazja dla pasjonatów czterech kółek, którzy będą mogli się poznać i wymienić poglądami. Trasa zlotu zostanie poprowadzona przez 3 miasta: Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą oraz Jaworzno.

Podczas tegorocznej edycji pojawi się 50 starannie wyselekcjonowanych pojazdów zabytkowych. Prezentowane auta mają min. 25 lat oraz są zachowane i utrzymane w warunkach historycznie właściwych. Tegoroczną atrakcją będą także samochody, które pojawiły się w filmie „Gwiazdy”. W trakcie wydarzenia będzie można porozmawiać z właścicielami samochodów, które można zobaczyć na dużym ekranie.

Nie zabraknie także konkursu elegancji, gdzie każdy z uczestników będzie miał za zadanie opowiedzieć historię swojego pojazdu. W trakcie tegorocznego zlotu odbędą się aż dwa, jeden w Dąbrowie Górniczej i jeden w Jaworznie. Najlepsze stroje dopasowane do epoki i pojazdu zostaną nagrodzone.

VI Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów – fot. PL

Jak zapewniają organizatorzy imprezy, Classic Mania jest imprezą kulturalno-edukacyjną. Ma ona na celu popularyzację motoryzacji oraz promocję kultury technicznej, propagowanie walorów turystyczno-krajobrazowych regionu oraz popularyzację motorowej turystyki krajoznawczej i pokazanie społeczeństwu motoryzacji sprzed kilkudziesięciu laty. Stąd też jej mobilny charakter.

Zgromadzona publiczność może sobie zrobić zdjęcie przy pojazdach, a także za zgodą właściciela w pojeździe, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat danego samochodu oraz poznać jego historię.

Dokładna trasa przejazdu:

12:30 – 14:00 – Sosnowiec, Tor Gokartowy Autodrom,
14:15 – 15:45 – Sosnowiec, SKP Guzik,
16:00 – 17:30 – Dąbrowa Górnicza, Fabryka Pełna Życia,
18:00 – 19:30 – Jaworzno, Planty,
19:45 – 21:00 – Jaworzno, ODTJ Cargo,
21:15 – 23:00 – Jaworzno, Hotel Pańska Góra.