Dwaj mieszkańcy Wojkowic postanowili zerwać dach jednego z domów w gminie Bobrowniki. Wzięli ze sobą przecinaki, siekierę i łom. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Policjanci z Wojkowic zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży ocynkowanej blachy z poszycia dachu jednego z domów na terenie gminy Bobrowniki.

Złodzieje mieli ze sobą łom, przecinaki i siekierę

Sprawcom udało się zarwać pokrycie dachu, a po przyjeździe mundurowych część blachy była pocięta. Mężczyźni mieli przy sobie przecinaki, siekierę oraz łom. Wartość mienia, które chcieli sobie przywłaszczyć oszacowana została na około 10 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli widzisz podejrzane osoby, które kręcą się wokół terenów mieszkalnych, czy też budowlanych zwróć szczególną uwagę na ich zachowanie i przedmioty, które mogą posiadać. Twoja reakcja i przekazana informacja może okazać się kluczowa w wykryciu potencjalnych sprawców przestępstw i uratowaniu życiowego dorobku – apelują będzińscy policjanci.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Okradł firmę w Będzinie. Przywłaszczył sobie też samochód