Sosnowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonywali właśnie włamania do jednego z domów w dzielnicy Pogoń. Kiedy mundurowi zbliżyli się do posesji, sprawcy próbowali uciekać. Zostali jednak szybko schwytani i zatrzymani.

Policję zawiadomił świadek, który zauważył, że na posesji chyba właśnie dokonywane jest włamanie. Dzięki jego szybkiej i właściwej reakcji, policjanci, którzy błyskawicznie dotarli na miejsce, mieli okazję schwytać złodziei na gorącym uczynku.

– Kiedy dotarli, zauważyli, że roleta z przodu budynku jest otwarta, a zamek drzwi uszkodzony. Na tyłach budynku zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok rzucili się do ucieczki. Zostali jednak szybko schwytani i zatrzymani – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Włamywaczami okazali się dwaj mieszkańcy Sosnowca w wieku 28 i 35 lat. – Przy 35-latku podczas dalszych czynności policjanci znaleźli, oprócz narzędzi służących do popełnienia przestępstwa, także amfetaminę – dodaje Sonia Kepper.

Obu mężczyznom grozi teraz nawet 10 lat więzienia.

zagłębie-info