W meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi, koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza przegrali w Gdyni z Asseco Arką 68:95.

Początek spotkania był dość wyrównany. Po kilku zgranych akcjach dąbrowianie zdobyli minimalną przewagę. Sytuację Asseco Arki ratował jednak trójkami Josh Bostic, dzięki któremu po dziesięciu minutach było 17:15. W drugiej kwarcie gdynianie szybko uciekli i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:32.

W trzeciej kwarcie Bryce Douvier popisał się niezwykłą skutecznością, a MKS zbliżył się na 13 punktów. Gospodarze nie dali jednak i nadal mieli wszystko pod kontrolą. Po trzydziestu minutach Arka prowadziła już 72:48.

W ostatniej części niewiele się zmieniło. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza kontrolowali przebieg wydarzeń i wygrali mecz 95:68.

Najlepszym strzelcem Asseco Arki był Josh Bostic (22 punktów). Najskuteczniejszym graczem MKS-u był Bryce Douvier. Austriak zdobył 24 punkty i zanotował 6 zbiórek.

Asseco Arka Gdynia – MKS Dąbrowa Górnicza 95:68 (17:15, 35:17, 20:16, 23:20)

Asseco Arka: Josh Bostic 22, Ben Emelogu 16, Leyton Hammonds 11, Krzysztof Szubarga 8, Adam Hrycaniuk 7, Devonte Upson 6, Grzegorz Kamiński 6, Mateusz Kaszowski 5, Wojciech Czerlonko 5, Bartłomiej Wołoszyn 3, Dariusz Wyka 3, Marcin Malczyk 3.

MKS: Bryce Douvier 24, Filip Put 14, Iwan Wasyl 12, Jakub Kobel 8, Darrell Harris 4, Michael Fraser 4, Marek Piechowicz 2, Patryk Wieczorek 0, Konrad Dawdo 0, Radosław Chorab 0.