Sosnowieccy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który po tym, jak kierował swoim autem w stanie nietrzeźwym, zaproponował im 600 zł łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz może mu grozić kara 2 lat więzienia.

Na ulicy 3 Maja w Sosnowcu policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli wyczuli od niego alkohol. – Okazało się, że 44-latek miał w organizmie ponad 1.6 promila alkoholu. Jak zwykle w takich przypadkach, mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. W trakcie dalszych czynności mężczyzna zaproponował im 600 złotych łapówki w zamian za zwrot dokumentu i „zapomnienie o sprawie” – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

– Policjanci pouczyli go, że już sama taka propozycja jest przestępstwem, jednak mimo to, 44-latek, nadal uparcie usiłował „dobić targu”. Próbował nawet pozostawić oferowane policjantom pieniądze – dodała rzeczniczka sosnowieckiej komendy.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Za korupcyjną propozycję może trafić do więzienia na 2 lata. Odpowie także za kierowanie w stanie nietrzeźwym i przekroczenie prędkości.