Były trener Zagłębia Sosnowiec znalazł pracę. Artur Derbin został nowym szkoleniowcem Chojniczanki Chojnice.

Były trener Zagłębia Sosnowiec znalazł pracę. Artur Derbin został nowym szkoleniowcem Chojniczanki Chojnice.

– Zarząd klubu MKS „Chojniczanka 1930” Chojnice informuje, że ustalono warunki współpracy z nowym trenerem pierwszego zespołu, którym zostanie Artur Derbin – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Artur Derbin zastąpił Piotra Gruszkę, który pracę w Chojnicach stracił po porażce 1:2 z Sandecją Nowy Sącz. Pod jego wodzą Chojniczanka notowała słabsze występy, niż miało to miejsce w minionej rundzie, kiedy to szkoleniowcem był Maciej Bartoszek. W dziewięciu ostatnich meczach, gracze Chojniczanki dwa wygrali, pięć zremisowali i dwa przegrali. W efekcie stracili pozycję lidera i spadli na trzecie miejsce w tabeli Nice 1 Ligi.

Artur Derbin dał się poznać jako dobry trener. Z Zagłębiem Sosnowiec dotarł m.in. do półfinału Pucharu Polski w sezonie 2015/2016, a w duecie z Robertem Stankiem wprowadził drużynę z Sosnowca do pierwszej ligi.

CZYTAJ TAKŻE:

Artur Derbin, były szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec, przeszedł operację serca. W tych trudnych momentach, mógł jednak liczyć na wsparcie kibiców. Artur Derbin, były trener Zagłębia Sosnowiec, przeszedł w ubiegłym tygodniu w Katowicach-Ochojcu zabieg ablacji. To inwazyjna metoda leczenia arytmii serca, z...