Od 1 kwietnia w będzińskim zamku podziwiać można wystawę pt. Był sobie dokument, która powstała z okazji jubileuszu 75-lecia istnienia Archiwum Państwowego w Katowicach. Prezentuje ona archiwalne i współczesne dokumenty.

Wystawa składa się z dwóch części: pierwsza to prezentacja dokumentów, którymi dysponuje Archiwum w Katowicach – od najstarszych (z okresu panowania Piastów Opolskich), po współczesne z przełomu XX/XXI wieku, które dla większej wyrazistości zostały ukazane na tle wybranych wydarzeń z historii Górnego Śląska.

Druga część ekspozycji ma charakter ścieżki dydaktycznej i ma zapoznać odbiorcę z klasycznym obiegiem dokumentu od wystawcy do archiwum oraz sposobami i ograniczeniami współczesnych metod archiwizowania.

Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Archiwum Państwowego w Katowicach, a jej autorami są Tomasz Hajewski i Mirosław Węcki.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Kolejna beznadziejnie nudna wystawa w tym miejscu. Czy muzeum nie ma pomysłów na ciekawe wystawy na zamku, czy w podziemiach będzińskich? Chodzi o jakieś ekspozycje związane z tymi obiektami, miastem i regionem, również w formie multimedialnej Tymczasem mamy kolejne plansze wypożyczone z innych placówek, które nikogo nie przyciągną. Szkoda że jedno z nielicznych, turystycznych miejsc w Zagłębiu tak marnuje własny potencjał 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here