Osoby starsze oraz te, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do lokalu wyborczego będą mogły w najbliższą niedzielę bezpłatnie skorzystać z transportu, który zawiezie je na wybory.

Już w najbliższą niedzielę, 13 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Z myślą o osobach o ograniczonych możliwościach ruchowych, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej uruchamia specjalne busy, z których w godzinach otwarcia lokali wyborczych będą mogli skorzystać seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami, chcące zagłosować w wyborach.

– Wiemy, że nie wszyscy, którzy chcą oddać swój głos, są w stanie samodzielnie dotrzeć do lokalu wyborczego. Osoby niepełnosprawne i seniorzy mogą skorzystać ze specjalnego transportu, który bezpłatnie zabierze je do lokalu wyborczego i z powrotem do domu – informują przedstawiciele dąbrowskiego magistratu.

Z autobusu skorzystać będą mogły osoby, które ukończyły 60. rok życia oraz osoby niepełnosprawne, pojazd przystosowany jest do ich potrzeb. Z bezpłatnego środka komunikacji skorzystać będą mogły osoby, które wcześniej telefonicznie dokonają rezerwacji miejsca.

Warto przypomnieć, że w mieście działa również specjalny bus dla seniora. Seniorzy z Dąbrowy Górniczej mogą skorzystać z przewozu busem codziennie, zgłaszając taką chęć z jednodniowym wyprzedzeniem. Posiadacze Karty Seniora za przejazd busem zapłacą 5 zł, natomiast pozostali – 7 zł.