Zakończyła się weryfikacja głosów mieszkańców, którzy wzięli udział w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego w Czeladzi.

Trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Czeladzi cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców najstarszego miasta w naszym regionie.

Na pewno przyczyniły się do tego zmiany i udogodnienia, które wprowadzono. W tegorocznej edycji nie było podziału na okręgi konsultacyjne, a swój głos można też było oddać przez internet.

Jak się okazało, zmiany te przyniosły sukces i rekordową frekwencję, w porównaniu do lat ubiegłych.

– W głosowaniu wzięło udział 1922 mieszkańców, oddano 1910 ważnych głosów, z czego prawie 73 proc. przez internet – wyjaśnia Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi.

Mieszkańcy zdecydowali, że z funduszy przeznaczonych na budżet obywatelski w 2017 roku powstanie „Grodzisko zabaw – od juniora do seniora”. Na projekt, który powstanie między ul. Pieńkowskiego i Kombatantów oddano 562 głosy.

KLIKNIJ I ZOBACZ WYNIKI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO W CZELADZI

  • Grodzisko zabaw – od juniora do seniora (562 głosy)
  • Remont alejek i stworzenie stref integracji społecznych mieszkańców w Parku Alfred (537 głosów)
  • Remont ul. Harcerskiej (190 głosów)
  • Nowe chodniki na ul. Wyspiańskiego i ul. Orzeszkowej (169 głosów)
  • Trasa (tor) rolkowo-rowerow-biegowa w Parku Alfred (123 głosy)
  • Zwiększenie bezpieczeństwa poprzez montaż punktów świetlnych od ul. Przełajskiej do ul. Rolniczej (121 głosów)
  • Kompleks rekreacyjno-szkoleniowy dla psów w Parku Jordan (114 głosów)
  • Rowerowa trasa górska MTB na Borzesze (94 głosy)

Projekt „Grodzisko zabaw – od juniora do seniora” obejmuje wykonanie strefy aktywności podzielonej na trzy części – strefę sport (oraz senior sport), strefę malucha oraz strefę młodzieżową. Wszystkie strefy będą wyposażone w urządzenia umożliwiające prowadzenie różnorodnych form aktywności zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Niewiele mniej, bo 537 głosów, otrzymał projekt zakładający remont alejek i stworzenie stref integracji społecznych mieszkańców w Parku Alfreda. Pozostałe projekty nie cieszyły się już tak dużym zainteresowaniem.