Mieszkańcy Śląska i Zagłębia, którzy planują zabawę sylwestrową poza swoim domem będą mogli skorzystać ze specjalnej, sylwestrowej oferty Kolei Śląskich.

W sumie dodatkowych nocnych pociągów będzie sześć. Godziny odjazdów trzech z nich zostały zaplanowane tak, aby imprezowicze mogli wrócić z największej zabawy w regionie – Sylwestrowej Mocy Przebojów w Katowicach. Jak szacują jej organizatorzy, na placu przed katowickim Spodkiem w sylwestrową noc może pojawić się ponad 60 tys. osób. W dużej części będą to mieszkańcy innych miast, dlatego z myślą o nich Koleje Śląskie w tym roku postanowiły ponownie uruchomić specjalne, sylwestrowe pociągi.

CZYTAJ TAKŻE: Sylwester 2016 w Zagłębiu – gdzie się bawić?

Pociąg z Katowic do Gliwic odjedzie o godzinie 1:10 z peronu 2, do Zawiercia przez Zagłębie o godzinie 1:15 z peronu 4, a do Tychów Lodowiska o godzinie 1:20 z peronu 4. Koleje Śląskie zachęcają również, aby przed skierowaniem się na peron, sprawdzić na tablicy świetlnej na dworcu, czy numer peronu się nie zmienił.

Rozkład jazdy pociągów był konsultowany m.in. z KZK GOP.

– Koszty przejazdu pociągiem specjalnym nie będą się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień – wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

W ubiegłym roku nocne pociągi Kolei Śląskich zapewniły powrót do domu z sylwestrowych szaleństw ponad 1500 osobom.