Bartosz Zawadzki z Sosnowca znów pokazał na co go stać i po krótkiej przerwie powrócił w wielkim stylu, zdobywając dwa medale w Słowenii.

Bartosz Zawadzki świetnie rozpoczął 2017 rok. Młody reprezentant z Zagłębia, ćwiczący na co dzień w Gracie Barra Sosnowiec, zaprezentował się z bardzo dobrej stronie w Słowenii i nie dał szans swoim rywalom.

Zawody, które odbyły się w miniony weekend w stolicy Słowenii, były eliminacjami do prestiżowych zawodów GRAND SLAM, które odbędą się w Londynie.

– Stawka była wysoka, dlatego solidnie trenowałem, aby dobrze wypaść. To był mój pierwszy start w tym roku, dlatego chciałem zacząć jak najlepiej – przekazał nam Bartosz Zawadzki.

Zawody w Lublanie stały na dość wysokim poziomie. – Łącznie stoczyłem pięć walk, z których dwie skończyłem przez poddanie. Niektóre walki były dość wymagające, dlatego cieszę się, że udało mi się wszystko wygrać – powiedział nasz rozmówca.

Ostatnie miesiące dla sosnowiczanina były dość pechowe. – Nabawiłem się paru mniejszych kontuzji, które uniemożliwiały mi startowanie w zawodach. Trenowałem jednak tak dużo, na ile tylko pozwalało mi zdrowie – dodał Zawadzki.

Bartosz Zawadzki brazylijskie ju-jitsu trenuje od sześciu lat, a jego przygoda z tym sportem zaczęła się całkowicie przypadkowo.

– Będąc małym chłopcem, miałem problemy z tuszą. Zawsze miałem nieco za dużo ciałka i w gimnazjum postanowiłem coś z tym faktem zrobić – wspomina Bartosz. – W internecie zauważyłem ogłoszenie o BJJ. Wtedy myślałem, że to MMA, więc poszedłem na pierwszy trening. Początkowo nie podobało mi się, ale dałem sobie trochę czasu i jak się później okazało, była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Dziś nie wyobrażam sobie dnia bez treningu – dodaje.

Bartosz Zawadzki trenuje w Gracie Barra Sosnowiec, a jego trenerem jest Maciej Polok – czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu, mistrz świata w ne-waza oraz grapplingu. – Jest to osoba, dzięki której ciągle się rozwijam, która zawsze stara się dać każdemu zawodnikowi jak najwięcej – zachwala Zawadzki.