Zagłębie jest w trudnej sytuacji. Sosnowiczanie cały czas bronią się przed spadkiem do drugiej ligi. – Sosnowiec nie zasługuje na bycie czerwoną latarnią ligi. Klub musi się utrzymać – podkreśla prezydent Arkadiusz Chęciński.

Cztery porażki z rzędu i tylko trzy punkty przewagi nad spadkowym miejscem – tak wygląda sytuacja Zagłębia na cztery kolejki przed końcem sezonu Fortuna 1 Ligi.

Czy Zagłębie obroni się przed spadkiem?

W ostatnim czasie w stronę klubu posypało się wiele negatywnych opinii. Kibice apelowali do prezydenta Sosnowca, aby zabrał w tej sprawie głos. – Jestem zdenerwowany tak jak wszyscy kibice. Szczególnie gdy widzę, jak gra drużyna i jakie wyniki osiąga. Miejsce Zagłębia jest co najmniej w czołówce I ligi. Sosnowiec nie zasługuje na bycie czerwoną latarnią ligi, choć wszyscy wiemy, jak przewrotna jest piłka – napisał w mediach społecznościowych prezydent Arkadiusz Chęciński.

– Na chwilę obecną cel jest jasny: klub musi utrzymać się w I lidze. Zróbmy to i dopiero zacznijmy rozliczać sezon. Fatalny, to nie podlega żadnej wątpliwości, ale podejmowanie niepopularnych decyzji w trakcie sezonu nie miałoby dobrego wpływu na postawę piłkarzy – dodaje prezydent Sosnowca.

W sobotę Zagłębie gra z Jastrzębiem

W najbliższą sobotę, 22 maja, podopieczni Kazimierza Moskala zagrają w Sosnowcu z GKS 1962 Jastrzębie. Mecz ten odbędzie się z kibicami. Trybuny Stadionu Ludowego będą mogły zostać wypełnione w 25 procentach pojemności obiektu. Aktualnie trwa sprzedaż elektroniczna biletów.

– Bilety w cenie 40 zł normalny i 20 zł ulgowy na trybunę krytą oraz 20 zł normalny i 10 zł ulgowy na trybunę otwartą można kupować wyłącznie drogą elektroniczną do samodzielnego wydruku. Dzieci znajdujące się pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych do lat 6 mogą obejrzeć mecz za darmo – informuje sosnowiecki klub.

Czy piłkarze Zagłębia Sosnowiec utrzymają się w Fortuna 1 Lidze?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Patryk Małecki ukarany przez PZPN