Na 3 miesiące do aresztu trafił zatrzymany przez policjantów 38-latek, który dopuścił się rozboju przy użyciu noża, naruszenia miru domowego oraz uszkodził samochód.

Dobrze znany będzińskim mundurowym mieszkaniec miasta po raz kolejny przypomniał o sobie. Policjanci zostali wezwani na miejsce zgłoszonego wybicia szyby w samochodzie zaparkowanym przed jednym z budynków mieszkalnych. Mundurowi, patrolując pobliskie ulice, szybko zlokalizowali poszukiwanego mężczyznę.

Po zatrzymaniu agresywnego mężczyzny okazało się, że wybicie szyby w aucie nie było jedynym przestępstwem, jakiego się ostatnio dopuścił. W tym samym dniu wtargnął on do jednego z mieszkań w Będzinie, którego następnie nie chciał opuścić. Przykładając nóż do gardła i grożąc śmiercią właścicielowi, zażądał od niego pieniędzy. Próbował także wykorzystać seksualnie konkubinę mężczyzny.

Podejrzany za swoje swoje czyny odpowie teraz przed sądem. W związku z tym, że 38-latek był już notowany za podobne przestępstwa, tym razem odpowie na zasadach tzw. multirecydywy. Grożą mu minimum 3 lata więzienia, jednak, jako wielokrotnemu recydywiście, sąd może zdecydować, że spędzi za kratami o wiele dłuższy czas.