100 książek, 500 e-booków, 10 czytników e-book wraz z interaktywnym kącikiem czytelniczym trafiło w środę (7 czerwca) do sosnowieckiego Elektronika. Wszystko w ramach Kindloteki Amazon.

Firmy, która niebawem rozpocznie działalność w Sosnowcu w ramach program wsparcia szkół i bibliotek o nazwie Kindloteka, przekazała dzisiaj 100 książek, 500 e-booków, 10 czytników e-book wraz z interaktywnym kącikiem czytelniczym w ręce sosnowieckiego Elektronika.

Kindloteka to program, który wystartował w 2015 roku, oparty na współpracy z placówkami w społecznościach, w pobliżu których swoje siedziby w Polsce ma Amazon.

Papierowe i elektroniczne książki, a także czytniki e-booków trafią do szkół i bibliotek w wybranych częściach kraju w ramach programu wspierania czytelnictwa. Wybór pozycji jest konsultowany z przedstawicielami szkoły.

– Chcemy przekazywać książki placówkom w okolicach, w których działają nasze centra logistyczne, wszędzie tam gdzie mieszkają nasi pracownicy, gdzie mieszkają ich dzieci. W wersji papierowej przekazujemy podręczniki, lektury, bestsellery – takie tytuły, jakie zaproponują nam szkoły – mówi Marzena Więckowska, rzecznik Amazon Polska.

Amazon już wkrótce wybuduje w Sosnowcu centrum logistyczne.W Sosnowcu nasza firma niebawem rozpocznie swoją działalność, ale my już teraz chcemy być obecni w świadomości mieszkańców. Elektornik to pierwsza ze szkół, której przekazaliśmy książki i czytniki. W przyszłym roku szkolnym obdarujemy kolejne – podkreślają przedstawiciele firmy Amazon.

Według pomysłodawców programu, w biorących w nim udział placówkach czytelnictwo wzrosło średnio o 20 proc. – Trafiło do nas sporo książek branżowych. Osobna sprawa to czytniki. Jako szkoła informatyczna jesteśmy otwarci na wszelkie innowacje, stąd bardzo cieszy nas fakt, że teraz uczniowie także z takiej formy czytelnictwa będą mogli korzystać – powiedział Krzysztof Będkowski, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu.

Nowy obiekt w Sosnowcu będzie istotnym elementem sieci centrów logistyki e-commerce Amazon, zlokalizowanych w siedmiu krajach europejskich. – Cieszymy się zarówno z obecności firmy Amazon w naszym mieście, która już niedługo zainauguruje swoją działalność, jak również z bardzo fajnej inicjatywy wspierania czytelnictwa wśród młodzieży – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.