Amazon inwestuje w Sosnowcu. Jedna ze spółek wchodzących w skład grupy Panattoni zakupiła grunty, na których powstanie sosnowieckie centrum logistyczne firmy Amazon.

Sprzedana nieruchomość ma powierzchnię ponad 21,5 ha i znajduje się przy ulicach Innowacyjnej i Logistycznej w Sosnowcu, bezpośrednio przy S1.

Dotychczas tereny te należały do spółki CTL Maczki-Bór, wchodzącej w skład grupy CTL Logistics.

Amazon wybuduje w Sosnowcu centrum logistyczne

Przypomnijmy, że w połowie lutego informowaliśmy, że amerykański koncern wybuduje w Sosnowcu potężne centrum logistyczne. Będzie to już piąty obiekt Amazona w Polsce.

Centrum logistyczne w Sosnowcu ma zacząć działać pod koniec 2017 roku i będzie obsługiwać klientów kupujących odzież i obuwie. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Panattoni Europe.

PRZECZYTAJ: W Sosnowcu powstaną tysiące miejsc pracy

Nowy obiekt w Sosnowcu będzie istotnym elementem sieci centrów logistyki e-commerce Amazon, zlokalizowanych w siedmiu krajach europejskich. Pracownicy nowego centrum przy pomocy rozwiązań technologicznych Amazon będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów obuwie i odzież.

– Bardzo cieszymy się, że tak innowacyjna firma jak Amazon zdecydowała się otworzyć nową inwestycję w Sosnowcu. Jesteśmy przekonani, że ta decyzja będzie miała duży wpływ na rozwój naszego miasta i regionu. Cieszę się, że Sosnowiec stał się atrakcyjny dla tak dużych i prężnie działających inwestorów, którzy jednocześnie dadzą naszym mieszkańcom miejsca pracy. Z kolei wiele małych i średnich przedsiębiorstw skorzysta z potencjału sprzedażowego Amazon. W tym miejscu chciałbym także podziękować firmie Panattoni Europe za realizację inwestycji i bardzo dobrą współpracę z miastem – powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Spółka nie ujawnia wartości nowej inwestycji.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Sosnowiec, niegdyś perła w koronie, miasto przemysłu i pięknych parków. Dzisiaj miasto blaszaków i magazynów (przepraszam, centrów logistycznych)…

    • Siła miasta tkwi w jego mieszkancach. Niestety, ale z takimi malkontentami Sosnowiec szybko nie odzyska blasku świetności ze starych dobrych czasów. Za dużo takich osobników, co w swoje gniazdo srrrr…

      • Koleś, a kim ty jesteś aby mnie oceniać? Ja angażuje się w promowanie historii Sosnowca i zachowanie jego pamiątek. Pochwal się co Ty zrobiłeś dla miasta 🙂

  2. […] Amazon już wkrótce wybuduje w Sosnowcu centrum logistyczne. – W Sosnowcu nasza firma niebawem rozpocznie swoją działalność, ale my już teraz chcemy być obecni w świadomości mieszkańców. Elektornik to pierwsza ze szkół, której przekazaliśmy książki i czytniki. W przyszłym roku szkolnym obdarujemy kolejne – podkreślają przedstawiciele firmy Amazon. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here