W środę, 31 października rusza policyjna akcja „Znicz 2018”. W nadchodzących dniach możemy spodziewać się zwiększenia liczby patroli policji na drogach i zmiany organizacji ruchu wokół cmentarzy.

Policyjna akcja Znicz rozpoczęła się w tym roku już w środę 31 października od godz 6.00 i potrwa do 4 listopada do godz 22.00. W tym czasie policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe, zwracając w szczególności uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców i na to, czy najmłodsi podróżują w wymaganych przepisami fotelikach.

Na drogach pojawi się blisko sześć tysięcy policjantów, których wspierać będą funkcjonariusze straży granicznej, żandarmerii wojskowej i inspekcji transportu drogowego. Największej liczby patroli można się spodziewać na trasach wyjazdowych z największych miast oraz w pobliżu cmentarzy.

Policjanci przypominają, żeby przed wyjazdem zadbać o stan techniczny samochodu, sprawdzić poziom płynów, działanie świateł i wycieraczek, ale również zadbać o pozostawione w tym czasie domy i mieszkania oraz pamiętać o bezpieczeństwie w pobliżu cmentarzy. Nasze roztargnienie i brak uwagi jest okazję do kradzieży.

Warto także zwrócić uwagę na zmiany w organizacji ruchu – część ulic będzie wyłączona z ruchu, a dla odwiedzających groby zorganizowane będą dodatkowe parkingi.

CZYTAJ TAKŻE:

Sosnowiec: Zmiany organizacji ruchu we Wszystkich Świętych