Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Biurem Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów zatrzymała dwie kolejne osoby – pracownice Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu.

Do zatrzymania dwóch kobiet doszło we wtorek, 17 września. – Monika K. to kierownik referatu spraw wierzycielskich, a Jolanta K. to kierownik działu podatku od towarów i usług i podatków dochodowych oraz majątkowych i sektorowych – powiedział PAP Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Według śledczych, obie podejrzane, sprawując swoje funkcje w latach 2014-2017, przekroczyły uprawnienia i nie dopełniły obowiązków, przez co działały na szkodę interesu Skarbu Państwa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Sprawa ma związek ze śledztwem wyłączonym z postępowania prowadzonego przeciw Marcinowi K. – byłemu Naczelnikowi Urzędu Skarbowego, którego spawa toczy się od października 2016 roku. W sierpniu 2017 roku, w areszcie Marcin K. popełnił samobójstwo.

CZYTAJ TAKŻE:

ABW zatrzymało sześciu urzędników skarbowych, którzy działali na szkodę interesu publicznego

3 KOMENTARZE

  1. Czekam na odkrycie całej pajęczyny… Można by na tej podstawie ciężką książkę napisać o powiązaniach towarzysko biznesowych w sosnowieckim grajdołku 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here