Ułożono 800 metrów rur, w pierwszej części budowy nowego wodociągu, w ciągu ulicy Partyzantów w Porębie. Teraz inwestycja wejść może w kolejne etapy.

Trwa uzbrajanie mającego powstać przy ulicy Partyzantów porębskiego Osiedla na Stoku. Teren ten kilka lat temu został podzielony na działki pod zabudowę indywidualną oraz takie, które przewidziane są dla potencjalnych deweloperów.

Na początku roku, w ramach procedury przetargowej, miasto sprzedało większość działek pod indywidualnych nabywców. Aktualnie na terenie „Osiedla na Stoku” trwa budowa drogi dojazdowej, pierwszy etap budowy wodociągu został niedawno zakończony.

– Ułożyliśmy 800 metrów bieżących nowego wodociągu. To pierwsza część inwestycji, warta około 200 tysięcy złotych – mówi Mariusz Grabarczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. – W tym roku wykonany zostanie także projekt wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę na drugi (1000 m. b.) oraz trzeci (3500 m.b.) etap budowy wodociągu w ciągu ulicy Partyzantów – dodaje.

Spółka ma w planach kolejne inwestycje w tym rejonie. – Wykonanie etapu drugiego planowane jest na rok 2022, trzeci powstać ma rok później. Dodatkowo w 2020 roku wykonany został projekt z pozwoleniem na budowę nowego wodociągu zasilającego Osiedle na Stoku. Chodzi tutaj o 550 metrów bieżących w ul. Partyzantów oraz budowę hydroforu w ulicy Przyszłości. Wykonanie tychże prac pozwoli na zasilenie w wodę wszystkich działek na terenie osiedla – zaznacza prezes Grabarczyk.

To jednak nie wszystko. W 2023 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie chce zrealizować projekt budowy kanalizacji sanitarnej Osiedla na Stoku.

Działki przy ul. Partyzantów to idealne miejsce do zamieszania. Od centrum Poręby dzieli je raptem 900 metrów, a znajdują się niedaleko lasu. Co ciekawe, przy dobrej widoczności z działek „Na stoku” widać Zamek w Ogrodzieńcu. Poza budową wodociągu, przewidywane jest również doprowadzenie do nich gazu i prądu.